Kokouskutsu
Ylimääräinen yhdistyksen kokous
Karjalan mäyräkoirakerho Ry:n ylimääräinen yhdistyksen kokous järjestetään torstaina 27.3.2025 klo 17 Tirilän Iskender ravintolassa.
Osoite Nosturinkatu 2, 53300 Lappeenranta. Kokouksessa pyritään valitsemaan ensisijaisesti kerholle uusi puheenjohtaja ja hallitus, koska vuosikokouksessa ei saatu uutta hallitusta kasaan tulevalle kaudelle. Vanha hallitus jatkaa uuden hallituksen valitsemiseen tai yhdistyksen purkamiseen saakka. Jos uutta hallitusta ei saada muodostettua niin kokouksessa esitetään yhdistys purettavaksi, jolloin yhdistyksen jäljelle jääneet varat välitilinpäätöksen perusteella palautetaan Suomen mäyräkoiraliitolle.
Ylimääräisessä kokouksessa siis puheenjohtajan, 4hallituksen jäsenen ja 2hallituksen varajäsenen paikat auki.
Jos on estynyt pääsemästä kokoukseen niin pj:lle maijuhouni@gmail.com voi lähettää kirjallisen ilmoituksen sähköpostitse mihin tehtävään on käytettävissä (puheenjohtaja, jäsen, varajäsen).
Tervetuloa!
Yhdistys tarjoaa illallisen 25€/jäsen
